Донати в крипті з UK
💸

Донати в крипті з UK

🇬🇧 Read this guide in English: bashuk.net/crypto-en 🔍 Помітили помилку? Дайте знати: crypto@bashuk.net

ℹ️ TL;DR:

Інструкція нижче описує купівлю і переказ стабільної криптовалюти Tether (1 USDT = $1) за фунти стерлінгів через платформу Kraken (FCA regulated).
  • ✅ Швидко: надходить за хвилини, працює 24/7.
  • ✅ Дешево: сумарна fee = 0.2% від суми + $4.
  • ✅ Оптимально: обмін за форексом, без подвійної конвертації через гривню.
  • ✅ Простота реквізитів: потрібно знати лише рядок-адресу гаманця.
  • ✅ З підтвердженням: транзакцію можна відстежини в публічних blockchain explorer’ах.

🪜 Покрокова інструкція

ℹ️
Примітка. Автор не несе відповідальності за потенційні факапи. Та й взагалі не бере відповідальності ні за що. Будь ласка, будьте уважними та обережними.
  1. Реєструєтесь на Kraken: https://www.kraken.com/
  1. Верифікуєте аккаунт: Меню праворуч згори → Get Verified → Intermediate → виконуєте інструкції.
  1. Закидаєте GBP: Згори вкладка Funding → кнопка Deposit → GBP → виконуєте інструкції. Гроші зазвичай долітають за 5-10 хвилин.
    1. ℹ️
      Примітка. Я робив Fund with Plaid → Monzo, працює чарівно.
  1. Купуєте USDT: Згори зліва під кнопкою-кракеном натискаєте Market → вводите “USDT GBP” → Trade → Вкладка Simple:
      • Order: Buy
      • Volume: <сума-переказу-в-фунтовому-еквіваленті> GBP
      • Order type: Market
      • Натискаєте Buy USDT with GBP
  1. Знаходите адресу отримувача: Нам потрібна адреса валюти USDT TRC-20, також відома як Tether TRC-20.
    1. ⚠️
      ВАЖЛИВО! USDT ERC-20, Tether ERC-20, TUSD – все це інші валюти. Обо’язково має бути вказано “USDT” або “Tether”, і обов’язково саме “TRC-20”.
  1. Надсилаєте USDT: Згори вкладка Funding → кнопка Withdraw → USDT:
      • Withdrawal type: Tether USD (TRC20)
      • Withdrawal address: <адреса-отримувача-з-кроку-5>
      • Withdrawal amount: <сума-переказу-в-доларовому-еквіваленті> USDT
      • Натискаєте Withdraw USDT
  1. Очікуєте: Впродовж кількох хвилин статус транзакції буде змінено на Success.
  1. Перевіряєте транзакцію: Згори вкладка Funding → картка Recent transactions → натискаєте на ID вашої транзакції → клікаєте на Transaction ID. Ви опинитесь на tronscan.org, де можна перевірити наявність вашої транзакції у блокчейні.
    1. ℹ️
      Примітка. Потрібно заходити саме через вкладку Funding, а не History – остання показує всі транзакції, але через неї не можна побачити ID транзакції в блокчейні.
      ℹ️
      Примітка. Альтернативно, заходите одразу на tronscan.org, вводите адресу отримувача, і переходите на вкладку Transfers. Там має з’явитися ваш переказ.

👛 Куди скидати крипту

  • МінЦифри – головний офіційний криптогаманець країни
  • KOLO – головний “маленький” спеціалізований фонд топ-директорів українського IT

🤔 Чому так, а не інакше?

Всі детальки для самих допитливих

Чому...

... саме крипта? 🪙

Перекази у звичайних (fiat) валютах мають суттєві недоліки. Я порівняв кілька способів оплати від кількох відомих фондів, і до кожного є претензії:
  • Будь-які перекази на гривневі рахунки: Подвійна конвертація в гривню і назад. Ви розплачуєтесь фунтами, фонд отримує гривні, щоб потім обміняти їх на фунти/долари/євро і за них купувати амуніцію в Європі. Враховуючи нестабільність курсу гривні, подвійна конвертація є м’яко кажучи неоптимальною.
  • Карткові системи: Помірні комісії (1-3%) + потенційні ліміти на картках. Наприклад, карткова система Fondy, яку використовує Повернись Живим, з’їдає понад 2% від суми переказу.
  • Paypal: Високі комісії (3-4%).
  • SWIFT: Невідомі константні комісії (0-25 USD), довго йде, не працює у вихідні. Відсутність підтвердження, іноді губиться, і ви про це ніколи не дізнаєтесь, якщо немає контакту з отримувачем.
Крипта розв’язує всі ці проблеми. Вона швидка (долітає за хвилини 24/7), дешева (комісії близько 0.2% – читай далі), оптимальна (уникає конвертації в гривню), і з підтвердженням доставки в публічному блокчейні.
Для повноти, варто описати недоліки крипти:
  • Високий поріг входження: Треба трохи часу і обережності, щоб розібратись, але воно не настільки вже й складне, і точно того варте. Айтішники точно розберуться.
  • Вища ціна помилки: Теоретично, можна випадково надіслати гроші на неправильну адресу, і тоді їх точно втрачено назавжди. Але враховуючи заплутаність реквізитів SWIFT, навтичити з ними набагато легше – і ви навіть не дізнаєтесь, чи ваші гроші надійшли.
  • Підкріплення валют: Ніхто не дає повної гарантії того, що ваша крипта завтра коштуватиме стільки, скільки сьогодні. Але ж і з звичайними валютами такий ризик є. Окрім того, ми тут не інвестуємо в крипту надовго: сьогодні скинули – вже завтра Притула купує пекельні тачки.
Якщо шукаєте ще мотивацію – подивіться чи почитайте звернення того ж Притули, подивіться пояснення Чобаняна, або почитайте звернення-подяку Федорова.

... саме USDT? 💲

  • BTC (Bitcoin, ”біткойн”): Має високу волатильність, бо ціна спекулятивна, і не підкріплена реальними коштовностями. За три тижні піднявся на 24%, може так само швидко й впасти.
  • ETC (Ether, ”ефір”): Повністю все те саме, просто інша і новіша валюта.
  • USDT (Tether): Криптовалюта, яка за визначенням прив’язана до долара США. За дизайном, 1 USDT = $1, і творці валюти стверджують, що мають достатньо кеша, щоб підкріпити кожен криптокойн. Підтверджень цьому немає, тому на YouTube можна знайти чимало скептиків щодо того, що ціна цієї валюти базується на сліпій вірі в підкріплення справжнім доларом. Але поки це вже кілька років працює. ¯\(ツ)
Перші дві підходять для довгострокових оптимістичних інвестицій, остання – для переказів на благодійність і покупок. Фонди іноді розраховуються за покупки самою криптою, але навіть якщо їм потрібно її конвертнути в іншу крипту, або в справжні валюти – крипта як спосіб передачі грошей в фонди є оптимальним “провідником”.

... саме TRC-20? ⛓️

Отже, визначились, що будемо купувати USDT. Але ж його є кілька “різновидів”, зокрема найпопулярніші – це TRC-20 та ERC-20. В чому різниця?
Тут потрібно пояснити основи блокчейнів (на мій хлопський розум). Самі по собі блокчейни – це лише технологія, яка дозволяє у надійний і доступний всім спосіб зберегти інформацію про транзакції: хто, кому і що передав. Блокчейн зазвичай не обмежується однією криптовалютою. І навіть не обмежується криптовалютою взагалі: хайпові NFT-токени теж “передаються з рук в руки” через блокчейни, наприклад на блокчейні Etherium.
That being said, на відомих блокчейнах є “основні” валюти – ті, з яких вони почалися. Так, на блокчейні Etherium основна валюта – Ether, а на блокчейні Tron – валюта TRX.
Так от, конкретна валюта Tether (USDT) має дві реалізації: одна – на блокчейні Etherium, яка позначається як ERC-20, інша – на блокчейні Tron, яка позначається як TRC-20.
Перекази на блокчейні Tron – швидші і дешевші, тому я і зупинився на USDT TRC-20 як основній валюті для переказів.
⚠️
ВАЖЛИВО! Робити перекази можна лише в межах одного блокчейну. Щоб надіслати USDT на гаманець TRC-20, потрібно надсилати з гаманця TRC-20. Попри те, що це “одна й та ж” валюта, вона має дві абсолютно незалежні реалізації.

... саме Kraken? 🐙

Наша задача – законно обміняти GBP на USDT TRC-20, і потім надіслати її. Відповідно, оптимізував я наступні показники:
  • Fee за купівлю крипти;
  • Fee за переказ (”withdraw”) крипти з вашого рахунку на інший.
Оптимальний вибір – Kraken: зареєстрований з FCA (сторінка FCA, сторінка Kraken), рекордно низькі fee на купівлю stablecoins, включно з USDT (0.2%), дешеві перекази USDT ($3).
Ще розглядав Coinbase і Binance, але там все гірше з цінами, і вони не зареєстровані в FCA.